Vagon Boyama Kumlama Kabini

0
622
vagon boya kabini
vagon boya kabini

Vagon boyama kabini Türkiye’de çeşitli illerde bulunan vagon bakım onarım servislerinin vagon kumlama ve vagon boyama sistemlerinin İmalat ve montaj süreçlerinde ve satın alma süreçlerinde deneyimliyiz. 

Bugüne kadar 2 ayrı vagon firmasının kabinlerini yaptık ve ayrıca çok kurumsal bir firmanın ise şartnamelerini oluşturduk.

Vagon boyama kabini, vagon kumlama kabini diğer endüstriyel boyama kabinlerinden ayrılır, devasa boyutları sebebiyle daha farklı tasarım, daha farklı montaj teknikleri gerekir, normal bir kabini içine vagon girecek kadar büyütmeniz sizi bir kabin sahibi yapmaz. Teknolojik gelişmelerden geri kalmanız özellikle işletme maliyetinizi çok ciddi artıracağı gibi bu tarz büyük tesislerde ki kapasiteler kabinlerinizde bir süre sonra umulmadık hasara, daha hızlı aşınmaya, beklenmedik hava akımlarına sebep olabilir. Tüm vagon boyama ve kumlama kabinleri için öncelikle Mühendislik kısmının halledilmesi gerekir, daha sonra uygun ekipmanlar ile boya kabini bileşenleri veya kumlama kabini bileşenleri bir araya getirilir ve montaj süreci başlar.

Vagon boya ve kumlama kabinleri önerilen kabin genişliği 6 metre veya 8 metre yüksekliği ise yine 6 metre 8 metre kabin uzunluğu ise vagon boyutlarına göre değişiklik gösterir maksimum 30 metre minimum da 18 metreye kadar vagon boya ve kumlama kabinleri kullanılmaktadır.

Boji Boyama Ve Kumlama

Boji Kumlama ve Boyama Kabini

Boji boyama ve kumlama hatları birçok tesis de ayrı bir boyahane ve kumlama holü ile ele alınmaktadır. Boji kumlama için özellikle dikey kumlama yapılarak otomatik kumlama seçeneği adetli üretimlerde kullanılmaktadır. Günlük üretim adedi düşük firmalarda boji kumlama ve boyaması için manuel kumlama kabini ve boyama kabini yeterli olabilirken yüksek adetle İmalat ve üretim yapan firmalar için otomatik kumlama makinaları elzemdir. Bu makinalar askılı kumlama diye adlandırdığımız bujiyi dikey vaziyette kabİn içerisine soktuğumuz kabin içerisinde birkaç defa hareket ettirdiğimiz ve döndüre bildiğimiz ve bu esnada bojinin kullanmasını gerçekleştirdiğimiz bir sistemdir.

Bojilerin veya vagonların boyanması manuel olarak gerçekleştirilir sahip oldukları yüzey sebebiyle robotik boyama veya daldırma boyama tarzlarına uygun değildir Bu sebeple Özellikle babam boyamak abinin izin gerçekten ihtiyacınıza uygun olması önemli kabinin Sadece büyük olması değil aydınlatması içerisindeki hava devirdaim hızının uygun olması vagonun alt tarafının boyanabilmesi için boyacı çukurunun olması kabin çok büyük olduğu için filtre ekipmanlarının kolayca değiştirilebilmesi tüm bunların hepsinin bir mühendislikle harmanlanması gerekmektedir. Bu sebeple herhangi bir kabine değil, ihtiyacınız olan vagon boyama ve kumlama kabini ne sahip olmak için fabrikabks ile iletişime geçin.