Sulu Kumlama’nın Fiyatı Nedir ?

0
391
Sulu Kumlama’nın Fiyatı Nedir ?
Sulu Kumlama’nın Fiyatı Nedir ?

Kuru kumlama ya göre maliyeti arasında çok fazla bir fark yok makine mantığı zaten aynı Öncelikle kuru kumlama makinesinin olması bunun ucuna takılacak sulu kumlama ya uygun bir nozul ve su hortumu olduğu için maliyetlerini sadece bir birim artar.

Sulu kumlama nedir ve nerelerde kullanılır?

 Kumlama endüstrisinde son birkaç yıldır ıslak kumlama ile ilgili gelişmeler oluyor özellikle   Avrupa’da hem ıslak hem de kuru kumlama yapılabilecek makinalar ön plana çıkmaya başladı.

 Bazı üreticiler ıslak kumlamanın metal yüzeylerde özellikle Otomotiv’in ince parçalarında kullanılabilmesinin uygun olduğunu söylesede bu kumlama mantığına çok uygun değil.

metal ve suyun bir arada olduğu bir yerde oksitlenme yani paslanma hemen oluşacağı için kumlama ile bunu bağdaştırabilmek çok akıl kârı gözükmüyor.

sadece zaruri durumlar için geçici bir süre olarak kullanılması hariç.

 Peki sulu kumlama hangi alanlarda kullanılır?

Ahşap temizliği için uygundur yine beton temizliği için de uygundur yine şehirlerde birtakım köprülerin geçiş aralıklarının veya bina yüzeylerinin temizlenmesi için sulu kumlama sistemi Tam da aradığınız şeydir. 

Makine bakımından ıslak kumlama ile kuru kumlama arasında ne fark vardır.

sulu kumlama makinesini farklı bir endüstri kolu olarak düşünsek de işin Özünde makineler Aslında birbirinin aynı sadece sulu kumlama da nohut başlığını değiştirmek ve Ekstradan bir su hortumu eklemek gerekiyor Bir de grip değil Bu durumda silisyum kullanmanız gerekir.