Kumlama Kabini

0
1107
kumlama kabini
kumlama kabini

Türkiye’de bir çok farklı sektöre Kumlama Kabinleri ve Kumlama ekipmanları satışı yaptım. Otomatik kumlama makineleri dahil sektörle ilgili bir çok konuya hakimim. Sektörde 22 yıllık bir deneyime sahibim.
Küçük, konteynerli kumlama odalarından milyonlarca dolarlık kumlama ve boyama tesislerine kadar birçok endüstriyel uygulama için yüksek performanslı kumlama kabinleri edinmeniz için benzersiz bir süreçler sunarım.

TÜRKİYE’NİN EN İYİ KUMLAMA KABİNLERİ İMALATÇILARI

Uygulamanıza ve bütçenize uygun anahtar teslim çözümler sunarak kendimizi farklılaştırıyoruz. Bize sadece işinizin ne olduğunu söyleyin, biz de zamanınız ve bütçeniz dahilinde bunu yapacak tüm tedarikçileri bulalım.

Benimle Çalışmak Size Ne Katar

> Yanlış bir bütçe ile yanlış bir tesise sahip olma riskiniz yoktur.

> Kendinizin ve şirketinizin kapsamı dışındaki bir proje olan kumlama için, mesai ve personel ayırmanıza gerek yoktur.

> Maliyeti azaltır

> Kumlama tesisiniz veya kabini uzun yıllar garanti eder.

Manuel kumlama kabini, ihtiyacınıza göre belirlenebilir. Günde bir kaç saatlik kullanım için ihtiyacınız olan sistemler farklı, günlük 8 saatlik çalışacak bir kumlama prosesi için ihtiyaçlar farklı olmaktadır. Uygun yatırımı yapmak için teknik detayları bizden öğrenebilirsiniz.

Yeni bir kumlamaya veya mevcut kabininizin revizyona mı ihtiyacı var size en doğru tedarikçiler ile buluşturalım

Kendi Projenizi Yapacak İmkanınız Mı Var

Bu konuda size yardımcı olabiliriz.

Büyük bölümü nü halledebiliriz. ama yinede bazı ekipmanları imalatçılardan almak gerekliliktir.

Kumlama Ne Demektir?

Kum püskürtme, aşındırıcı bir malzemenin çok ince partiküllerini temizlemek veya kazımak için bir yüzeye doğru yüksek hızda itme eylemidir. Kumlama kabini en ideal ortamdır.

Genellikle boyamadan önce bir yüzey hazırlamanın yolu olarak kullanılır. Makinelerden ve metalden boya soymak için ve pas dan arındırmak için kullanılır, ancak başka birçok kullanımı da vardır.

Ali YILDIZ Kumlama Kabini Anlatıyor

Kumlama işlemi, herhangi bir boyayı, kaplamayı veya döküntüleri gevşetir. Böylece yüzey kolaylıkla yıkanarak temizlenebilir, son derece pürüzsüz bir yüzey elde edilir.

Bir kumlama kurulumu genellikle üç bileşenden oluşur:

  • Kumlama Kabini
  • Kumlama kazanı için Hava kompresörü
  • Kum püstkürtme ve toplama sistemi

Kumlama için kazı genellikle gerekir fakat imkan yoksa platform üstüne kurulabilir. Her Halukar da taşıma için bir çukur açılması elzemdir. Kabin içerisi kauçuk ya da panama branda ile kaplanabilir. Kauçuk en az 5 mm olmalıdır branda en kullanışlı olan tercih olacaktır, yıpranan yerler kolay değişir.

En az 8 bar hava ile çalışır kumlama kazanları güçlü vidalı bir komprese ihtiyacınız olacaktır.

Kum, bir zamanlar bu teknikte en yaygın kullanılan malzemeydi. Bununla birlikte, diğer malzemeler artık onun yerine yaygın olarak kullanılmaktadır, örneğin:

  • çelik kum
  • Bakır cüruf
  • ceviz kabukları
  • Toz aşındırıcılar
  • Hindistan cevizi kabuğu

Kumlama Için Iki Farklı Işlem Vardır:

  • Hava tahrikli – Yüzeye su girmesini önlemek veya nem birikmesini önlemek için metal yüzeyler için en uygun.
  • Su ile çalışır – Uygulandığı yüzeyi soğutur, en yaygın olarak tuğla ve beton yüzeyler için kullanılan yüzey bozulmasını daha da azaltır.

Kumlama Kabini yada Tam Otamatik kumlama makineleri imalatı kumlama ekipmanları ve yedek parçaları sitemizden ulaşabilirsiniz. Kumlama işlemi sırasında uygun güvenlik tertibatı kullanılmalıdır. Aşındırıcı parçacıklar gözleri ve cildi tahriş edebilir solunması halinde sağlık sorunlarına neden olur.

İhtiyacınız olan Kumlama için ön çalışma yapmamız gerekli. Hızınız günlük kumlanacak ürünün sayısı kumlama kabininizin ebatı gibi bilgiler herkes için değişkendir.

Kumlama Kabini Zemin Temizliği Tercihleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz