Boyahane Ve Kumlama Danışmanı Ali YILDIZ

0
370

Boyahanelerin yeni satın almaları veya iyileştirmeleri için komple proje yönetimi.

Her Endüstri Için Boyahane Ve Kumlama Sistemlerinin Bağımsız Planlaması Ve Danışmanlığı – Toz Boya, Yaş Boyama, Kumlama Ve Yüzey Temizlik Sistem Optimizasyonu Ve Çok Daha Fazlası

FabrikaBKS, boyama teknolojisi konusunda tavsiye ve planlamaya ihtiyacınız varsa, konusunda uzmandır. Yeni bir satın alma, mevcut boyama sisteminin iyileştirilmesi veya sistem genişlemesi olması fark etmez . Yaş boya, toz boya, kumlama, otomatik kumlama, yağ alma, demir fosfat, nano fosfat gibi tüm işlemleri uygulayabileceğiniz tesisler hakkında bilgi alabilirsiniz.

FabrikaBKS, ürünlerinizin temizliği, ön işlemi ve boyanması (yaş boya veya toz boya) ilgili tüm sorularınızı yanıtlamaktan mutluluk duyacaktır.

Boyahanelerdeki Yatırımlar Için Proje Yönetimi:

Boyahanelerin yeni satın almaları veya iyileştirmeleri için komple proje yönetimini üstleniyoruz. Fabrika BKS bilgi birikimi ve deneyimi, bireysel tedarikçiler arasında sorunsuz bir koordinasyonun yanı sıra ortaya çıkabilecek herhangi bir sorunun hızlı bir şekilde açıklığa kavuşturulmasını ve çözülmesini sağlar.

Bir boyahaneye yatırım nasıl yapılır.

Adım 1: ön planlama.

Kalite gereksinimleri, Kullanılabilir alan, Yıllık üretim adetleri ve Bütçe, dikkate alarak neyin gerekli olduğunu ve neyin mümkün olduğunu tam olarak belirleriz.  Bu nedenle, satıcı firmalarının yönlendirmelerinden uzak gerçekten sahip olmanız gereken tesis ortaya çıkar. Maliyetleri optimum seviyede olur. Yani ne fazla ne eksik bir tesise sahip olursunuz.

Adım 2: Şartname hazırlanması.

1. Aşamada belirlenen sistem bazında doğru bir şartname oluşturulur. Böyle öneriler göre değil ihtiyacınıza göre bir satın alma süreci başlatılmış olur.

Adım 3: Teklifin değerlendirilmesi

Alınan tekliflerin belirlenen boya kabini şartnamesine uygunlukları kontrol edilir (+) (-) belirlenir. Uygun tedarikçilerle ön görüşmeler yapılır.

Adım 4: Teklif değerlendirme ve değerlendirme- tedarikçi seçimi

Belirlenen tedarikçilerin örnek referansları boya kabini, boya hane tesisleri ziyaret edilir. Ön layout projeler incelenir. Uygun bulunan tedarikçi veya tedarikçiler ile ticari görüşmeler başlatılır.

Adım 5: proje yönetimi- montaj hazırlığı.

Çeşitli bileşenlerin daha sonra eşleşmesi ve montajın mümkün olduğunca sorunsuz çalışması için projeye dahil olan tüm tedarikçilerle koordinasyon toplantıları düzenlenir. 

Adım 6: proje yönetimi- montaj.

Genel bir proje yöneticisi olarak hareket ederiz boyahane tesisi montajının sorunsuz çalışmasını sağlamak için önlemler alınır iş güvenliği montaj sahasında müşteri olarak sorumlulukların yerine getirilmesi. Montaj koordinasyonu ve zamanlama denetiminin yürütülmesi ve raporlanması. Olası gecikmelerin önüne geçmek için gerekli aksiyonların zamanında alınması.

Ayrıca, teslim edilen ürünlerin ve ekipmanların sözleşmede kararlaştırılanlara uygun olup olmadığını değerlendiririz

Adım 7: Proje yönetimi- teslim edilen ürünlerin devreye alınması ve kabulü.

Yeni tesisin işletmeye alınmasına eşlik etmek. Her şeyin gerektiği gibi uygun çalıştığından emin olmak gerekirse, değişiklik ve iyileştirmeler yapılmasını sağlamak.

Boyama kabini, kumlama kabini, yıkama hatları, ve otomatik kumlama makinlarınızın tamamı için.

Adım 8: Çalışan eğitimi ve bitiş

Personelin eğitimi, kullanım ve bakım için gerekli eğitimlerin aldırılması, ilgili evraklar için ilgili dosyasının oluşturulması.

Hepsi yeni boyahanenin en sorunsuz ve devreye alınmasını sağlamak amacıyla. 

Türkiye’nin ilk ve tek boyahane ve kumlama yatırım uzmanı Ali YILDIZ Boyahane danışmanı Her büyüklükteki birçok işletme, kendi boya kabinlerine yatırım yapmayı seçmiştir. İşletmeniz, endüstriyel bir boya kabininin düzenli kullanımını gerektiriyorsa, boya işlerinizi dışarıdan temin etmenin zaman ve maliyetleri hızla çok fazla hale gelebilir. Bu nedenle, bir boya kabini satın almak ve bakımını yapmak, hem küçük hem de büyük birçok işletme için uzun vadeli bir maliyet tasarrufu stratejisi olabilir.

Piyasada her biri farklı bir iş türü için optimize edilmiş yüzlerce seçenek var. İşletmeniz için doğru boya kabinini seçme konusunda yardıma ihtiyacınız varsa danışmanlarımızdan biriyle iletişime geçin.

Boya kabininizi kurup çalıştırdıktan sonra, verimliliğini nasıl en üst düzeye çıkaracağınızı merak etmeye başlayabilirsiniz. Boya kabininizin verimliliğini artırabilecek birçok ipucu ve püf noktası olsa da, boya kabininiz için yıllık bütçeyi planlarken göz önünde bulundurmanız gereken iki önemli faktör vardır.

Birincisi, boya kabininizin bakımını iyi yapmak, uzun ömürlü olmasını sağlayacaktır. Önerilen bakımın atlanması maliyetleri düşürüyor gibi görünebilir, ancak bu strateji uzun vadede geri tepecektir.

Hatırlanması gereken ikinci şey, mevcut tüm teknolojik yükseltmelerden yararlanmanın boya kabininizin verimli bir şekilde çalışmasını sağlayabileceğidir. Boya kabininizi güncellemek, kısa vadeli maliyetleri artırırken, uzun vadeli maliyetleri büyük ölçüde azaltır.

Tüm Rutin Bakımlara Dikkat Edin

Düzenli bakım ve onarım ek bir maliyet gibi görünse de aslında uzun vadeli işletme maliyetlerinizi düşürmenize yardımcı olabilir. İyi bakımlı bir boya kabini çok daha uzun süre dayanır ve yolda çok daha az pahalı, beklenmedik onarımlara ihtiyaç duyar.

Bu süreci mümkün olduğunca kolaylaştırmak için ekibimiz özelleştirilebilir bir bakım planı seçeneği sunar . Bu bakım planlarından birinden yararlanarak, gerekli tüm aylık veya yıllık bakım öğelerinin halledildiğinden emin olabilirsiniz. Bu size akıl verebilir ve tüm rutin bakımlarınız için sabit bir maliyet belirlemenize yardımcı olarak uygun bütçelemeyi kolaylaştırır.

Bazı bakım planları, boya kabininizi temizlemek, hareketli parçalarını yağlamak ve hava filtrelerini değiştirmek için yıllık ziyareti içerir. Bu, daha küçük mağazalar için işe yarayabilirken, yüksek hacimli üretim yapanların daha sık kontrole ihtiyacı olacaktır. Boya kabinleriniz yoğun bir şekilde kullanılıyorsa, üç ayda bir kontrolleri ve hatta aylık ziyaretleri içeren bir bakım planı düşünün. Bu tür bir bakım söz konusu olduğunda, üzgün olmaktansa güvende olmak daha iyidir. Bu temizleme ve yeniden yağlama işlemini atlamak, boya kabininizde uzun süreli hasara neden olabilir.

Filtre Değişikliklerinizi Önceden Planlayın

En önemli bakım görevlerinden biri olduğunu söyleyecektir . Emme ve egzoz filtrelerinizin her ikisinin de periyodik olarak kapatılması gerekecektir. Özellikle egzoz filtreleri yoğun kullanımda tıkanmaya meyillidir. Genellikle 60 saatlik püskürtmeden sonra veya yaklaşık 2 haftada bir değiştirilmeleri gerekir.

Müşterilerimize sunduğumuz en faydalı hizmetlerden biri, yedek hava filtreleri için otomatik gönderiler ayarlama yeteneğidir. Hava filtrelerinizin önceden belirlenmiş bir aralıkta mağazanıza teslim edilmesini istiyorsanız, bunun nasıl kurulacağını öğrenmek için ekip üyelerimizden birini arayın. Her mağazanın hava filtresi ihtiyaçlarının farklı olduğunu anlıyoruz, bu nedenle bu otomatik gönderiler hem boyut hem de sıklık açısından tamamen özelleştirilebilir. Otomatik gönderilerinize neleri dahil edeceğinize karar vermek için yardıma ihtiyacınız varsa, ekibimiz mağazanızın tipik kullanımını tartışmaktan ve neyi ne zaman sipariş edeceğinize karar vermenize yardımcı olmaktan mutluluk duyar.

Dükkanın Düzenini Düşünün

Giriş filtreniz havadaki birçok tozu ve kiri ortadan kaldıracak olsa da, boya kabininizi çevreleyen alanı mümkün olduğunca temiz tutmak kabinin içini temiz tutmak için uzun bir yol kat edebilir. Parçalar için tek yönlü bir yol ise çoğu mağaza en verimli şekilde çalışacaktır. Parçaları hazırlık alanından kabine ve ardından diğer tarafa taşımak, genellikle boyalı parçaları hazırlık alanına geri getirmekten daha temiz bir işlemdir. Boya kabininizi nereye kuracağınıza karar verirken iş akışınızı düşünün.

Kontrol Panelinize Göz Atın

Bu bariz görünse de, boya kabininizin kontrol paneli, boya kabini bileşenlerinizin mevcut durumu hakkında size birçok yararlı bilgi sağlayabilir. Özellikle yararlı bir bilgi parçası, son filtre değişiminden bu yana kabininizin kaydettiği püskürtme saatlerinin sayısıdır. Bu, filtrelerinizin beklenenden daha erken değiştirilmesi gerekip gerekmediğini veya bunları değiştirmek için biraz daha bekleyip bekleyemeyeceğinizi anlamanın kolay bir yoludur. Hatta birçok kontrol paneli, bir filtrenin beklenmedik bir şekilde tıkanıp tıkanmadığını size bildirerek operatörü, filtrenin başlangıçta planlanandan daha kısa sürede değiştirilmesi gerekeceği konusunda uyaracaktır.

Püskürtme saatlerini izlemeye ek olarak, boya kabininizin kontrol paneli pişirme saatlerini de takip edebilir. Birçok boya kabininde, en sık üretilen parçalarınız için pişirme döngülerini önceden programlamak bile mümkündür. Kontrol paneliniz ayrıca en sık kullandığınız boya tariflerinden bazılarını kaydederek gelecekte birçok yaygın prosedürün yeniden üretilmesini kolaylaştırabilir. Kontrol paneli yazılımınızı güncel tutmak, bu süreçlerin sorunsuz çalışmasını sağlayarak, tekrarlayan kullanıcı girdilerini en aza indirmenize ve verimliliği en üst düzeye çıkarmanıza olanak tanır.

Yüksek Kaliteli Aydınlatma Kullanın

Bazı köşeleri kesmek mümkün olsa da, aydınlatmanızdan ödün vermemelisiniz. Birçok müşteri her rengin belirli bir tonunu ister ve renkleri iyi aydınlatılmış bir boya kabininde eşleştirmek çok daha kolaydır. Enerji tasarruflu aydınlatma armatürleri paradan tasarruf etmenin harika bir yolu olsa da, boya kabininizde gölge olmadığından ve her açıdan iyi aydınlatıldığından emin olmak isteyeceksiniz.