Boya Kabini

0
1076
boya kabini
boya kabini

Boya kabini, farklı ölçüler ve özeliklerde her türlü endüstri için boyama imkanı veren kabin imalatı.

Boya kabiniBüyük ekipman ve araçlar için ideal ölçülerde boya kabini gerekir.
Bazı farklı özelliklerde gerekli olabilir.
Tavanın açılması
Aynı anda hem boya kabini hem Flash of hemde Kurutma
yapabilme özelliği gibi gereklilikler ve değişkenler bulunur.
Boyanacak ürünün özelliklerine göre Neye ihtiyacınız var.
bunu belirleyebiliriz.
Boya kabini
Plastik toz boya kabini veya Krom gövdeli toz boya kabini
İster manuel boyama ister robot ile boyama tercihiniz olsun.
Sizin için ideal kabini yapabiliriz.
Öncesinde yıkama sprey hattı konveyörlü tam otomatik sistemler
İle komple bir hat ihtiyacınızda yanınızdayız.
Plastik toz boya kabini
Toz boya kabini
su perdeli boya kabiniParça boyama irili ufaklı seri boyanacak yüksek adetli
boyama işlemi için farklı özellikler de su perdeli boyama kabini ne ihtiyacınız varsa size özel çözümler sunabiliriz.
Su perdeli boya kabini

Sizde fabrikanızda ürün gamınız için ideal bir boya kabini veya boya tesisi düşünüyorsanız, bize danışın sizin için en ideal olacak tesisi ve şartnamesini oluşturup fabrikabks olarak tüm tedarikçilerden fiyat toplayalım şantiye süreçlerinizi ve teslim alma süreçlerinizi yönetelim.

Özellikle otomotiv sektöründe sonkat boyalar alıcıyı belirlemede büyük rol oynamakta kaliteli yüzey işlem yapılmış araçlar uzun yıllar kullanım sunabilen, aracı dış etkenlerden koruyan paslanmayı çürümeyi önemli ölçüde geciktiren ve hatta imkansız kılan bir duruma dönmüştü

Boya kabini alırken bilmeniz gereken hususlar size kısaca bunlardan bahsedeceğim. Günümüz Otomotiv endüstrisinde kullanılan boyaların pişirilme zamanı ve pişirme ısıları en fazla 45 – 60 dakika en yüksek 80 ila 90 derece ısıtma olmaktadır çok spesifik boyalarda bu zamanlar ve bu ısı dereceleri değişmekte olup ağırlıklı kullanım bu şekildedir. Dolayısıyla tarif edeceğimiz boya kabini bu şekilde Kullanıma uygun olan boya kabinleri dir.

Boya kabini duvarları  5 santim taşyünü panel olması yeterlidir özellikle kurutma esnasında ısı kaçaklarını önlemek adına endüstriyel uygun rulo veya kanatlı kapılar ve personel kapıları kullanılmalıdır. Kabin ölçünüzü ürün boyutu ve günlük yapacağınız boya adedi belirlemektedir. Ölçüler bu şekilde ortaya çıkar, her kabin dakikada 70 defa içerideki havayı doldurup boşaltmak zorundadır en optimum olan budur Fan ve motor seçimleri de buna göre yapılmaktadır.

Aydınlatmalar mutlaka exproof olmak zorundadır bu konuda yasal bir zorunluluk var tercih etme şansınız yok mutlaka exproof lambalar kullanmanız gerekiyor. Motorlar dış tarafta kaldığı için exproof olmasına gerek yok ama kabin içindeki her şeyin exproof olması gerekmekte.

En verimli kabinler kazı sistemi ile yapılan tavandan temiz hava basan, kabin tabanından ızgaralar üzerinden emiş yapan şekilde olan kabinler dir. Yan duvarlarda emiş sağlamak daha çok parça boyamaya uygundur fakat Kazı imkanı yoksa yine tercih edilebilir.

Ürünlerinizi içeriye almak için açılır tavan sistemler kullanmak kullanılabilir bir sistemdir ve maliyetlerinizi ciddi anlamda etkilenmez, tavanın çok büyük bir bölümünü veya tamamını açmaktan bahsedersek o zaman işler değişir. 

Boyama Kabinlerinin fan motorlarının bulunduğu ısıtma kazanlarının bulunduğu üniteler, kabinin yan tarafına, kabinin üstüne ya da arka tarafa rahatlıkla konulabilir. Bununla ilgili herhangi bir seçim yapmanız gerekirse en ideali yan taraftır. 

Boyama Kabinleri Endüstriyel ve Normal kabinler olmak üzere ikiye ayrılır. Normal boya kabinleri, servisler veya günde bir kaç  saat  parça boyama işi yapmak için ideal ve ekonomik çözümlerdir. Kabin boyutunun büyük olması endüstriyel olduğu anlamına gelmez.

Kullanılan ekipmanların Gücü ve kalitesi endüstriyel olmasını belirler 7/24 kullanabileceğiniz ürün ile günde bir kaç saat kullanacağınız ürünün aynı olmasını bekleyemezsiniz.

su perdeli boya kabini
su perdeli boya kabini
diogonal boya kabini
diogonal boya kabini
Üstü açılabilen boya kabini
Üstü açılabilen boya kabini