Box Tipi Fırınlar – Kutu Tipi Fırınlar

0
1702
box fırın
box fırın

Box tipi fırınlar imalat endüstrisinde çok yaygın olarak kullanılır. FabrikaBKS olarak standart veya ölçülerinize uygun elektrikli veya gaz brülörü ile çalışan ve 250°C çıkabilen enerji tasarruflu ve verimli fırınlar tedarik edebiliriz. Toz boya kabinleri ve tabancaları, ürün taşımanızı kolaylaştıracak konveyör sistemleri ile işinizi kolaylaştırıyoruz.

Box tipi fırınları üretirken işinizin ne kadar hızlı olduğunu biliyor ve size olabildiğince hızlı teslim için çalışıyoruz.

Box fırın ortalama aşağıdaki ekipmanlardan oluşur.

Gazlı Box Fırını Özellikleri

Çalışma Ölçüsü (mm)ihtiyacınıza göre belirlenir
Voltaj220V/380V(50-60Hz)
Güç kaynağıGaz/Dizel/LPG/Elektrik
Isınma süresi15-30dk (180°C)
Sıcaklık kararlılığı< ± 3-5°C
Sıcaklık maks.250°C
Brülörİtalya RIELLO, 200.000kcal
Havalandırma performansı805-1677m3/h
Motor gücü5.5 kw
Dolaşım/ Hava akışıDikey, Duvarlardaki deliklerden değişken

Toz Boya Fırın Malzemesi Ara katman 100mm kalınlığında taş yünü levhadır, ısı korumanın etkisini en üst düzeye çıkarır.İç cidar 1mm ısıya dayanıklı galvaniz çeliktir, Dış duvar paslanmaya karşı dayanıklı renkli çeliktir, dayanıklı ve uzun ömürlüdür.

RIELLO Gaz Brülörü İtalya İthal RIELLO gaz brülörü, yakıtlardan tam olarak yararlanır, odayı hızla yapar ve gerekli sıcaklığa yükseltir. Yüksek performanslı güvenilir brülör enerji tasarrufu sağlar.

Eşanjör Dolaylı ısıtma gazlı fırın, yanma odası içinde temiz sıcak havayı fırın odasına aktaran bir ısı eşanjörü içerir.3-4 mm kalınlığında 310S paslanmaz çelikten yapılmış dikişsiz çelik boru 8×8 dizisini birleştirir.

Sirkülasyon fanı Güçlü fan, fırın odasındaki sıcak havayı çevreler, 3 dereceden daha düşük sıcaklık kararlılığı ile eşit ısı dağılımı sağlar. kaliteli, dayanıklı kaplama ve renk farkı yaratmaz.